Hair Oils: Macadamia Healing Oil Treatment & Osmo Berber Oil

Standard

Did you notice a slight hair oil craze recently? If not, you don’t read blogs, magazines or you just have a perfect hair. I on the other hand read many blogs and my hair is far from perfect. It’s long, wavy, dry & frizzy. So even though I am rather late to this hair oil bandwagon, I am in it at last.

I know lots of people are over the moon with Moroccan oil. I only tried it once (thanks to a friend) and I wasn’t too impressed. Then I  tried a mini sample of Kerastase Elixir Ultime Oil and that was a huge disappointment, it did NOTHING at all, zero, zip. The last oil I had a chance to try a few times was L’Oreal Mythic Oil and I don’t understand how come Kerastase can be such a waste of money (and a lot of it) and a cheaper sister is so much better. But I wanted to try some other brands as well and I also wanted to try a small size before committing to a bigger purchase since these hair oils tend to be a wee bit pricey. I went for Macadamia Healing Oil Treatment (MHOT) and Osmo Berber Oil (OBO). They both come in a 10ml trial size and I am about to finnish them both. And my thoughts so far? They both promise silkier, healthier and shinier hair. They both contain a natural oil and some silicones (so does Moroccan oil). Would I purchase any of them in a full size?

Macadamia Healing Oil Treament

+  contains macadamia oil

+ the smell, omg! This oil smells amazing. There is a oriental feeling to it but it is definitely nothing too heavy or cloying. I could eat it. I wish I could. And it lasts quite a   while in your hair. I wish they made a fragrance like this. I wish they made food that smells like this…or, on a second thought, rather not 😉

+  it does make my hair smoother and more shiny, the all-over frizz is dramatically reduced.

+ if you have a lot of frizzy or wavy hair not even re-applying the oil will make it oily or weighed down.

–  my dry ends are not as nourished as I was hoping even after  several applications.

Osmo Berber Oil

+ contains argan oil

+ it deals with my dry ends very well, leaving them soft to the touch

+ seems to sink into my hair like nothing even though the texture is thicker than MHOT

+ also doesn’t weigh my hair down

+ feels like it’s actually doing some “healing” to my hair

– the smell. It’s not terrible at all but in comparison with MHOT it’s just disappointing. Imagine a very sweet ripe plum jam with a very sweet icing… even the oil color is pinkish. The good news is that the fragrance vanishes within a few minutes, you will not smell it on your hair.

Soooo… overall I like them both and if I could afford it I also get them both. But  there is no point ( I keep telling myself) getting MHOT for the divine, gorgeous, amazing, fantastic…ehm, scent since OBO performs for me much better… why plums though? Who wants to smell like plum jam?

If your hair is not too damaged or dry you may be happy with MHOT and enjoy the divine, gorgeous, amazing, fantastic…ehm, scent.

A teď hezky česky:

Asi jste si všimli, že poslední dobou jsou vlasové oleje na každém rohu. Pokud ne, tak nečtete blogy, magazíny, nechodíte do drogerie nebo máte donalé vlasy. Já blogy čtu, do drogerie chodím a vlasy rozhodně dokonalé nemám. Jsou dlouhé, vlnité a krepaté (ještě horší výraz než frizzy). Takže se sice k této mánii přidávám pozdě,ale přece. 

Vím, že Moroccan oil je hodně oblíbený a pějí se na něj chvály, ale měla jsem díky kamarádce jej možnost vyzkoušet a nějak mně nezaujal. Také jsem díky Elle vyzkoušela pidi vzorek Elixir Ultime oleje od Kérastase a ten jaksi nedělá nic, vůbec nic, ani trochu ničeho, prostě nic. Díky další kamarádce jsem vyzkoušela Mythic Oil od L’Oreal a nechápu jak je možné, že tato chudší příbuzná Kérastase dělá za podstatně méně peněz podstatně větší parádu. Jenže já chtěla vyzkoušet i jiné značky a pokud možno takové, které nabizejí malé balení, kdy olej můžu vyzkoušet než si ho za ten nemalý peníz pořídím. Takže volba padla na Macademia Healing Oil Treatment (MHOT) a na Osmo Berber Oil. Oba dva slibují, že vlasy ozdraví, budou lesklejší a nekrepaté. Oba obsahují přírodní oleje a silikony (stejně jako třeba Moroccan oil). Takže koupila bych si některý z nich v plném balení?

Macadamia Healing Oil Treament

+ obsahuje (velké překvapení) makadamiový olej

+ vlasy po něm jsou opravdu lesklejší, uhlazenější a tolik nepřipomínají krepový papír

+ ani po více aplikacích vlasy nezatíží

+ panenanebesích, ta vůně!!! Je lehce orientální, ale není těžká, lepivá, dusivá. Mám chuť ten olej sníst a musím se móc krotit, abych to neudělala. Kéž by dělali takový parfém. Kéž by dělali jídlo, které tak voní, třeba sušenky…anebo radši ne, zrovna tohle by nemuselo dopadnout nejlíp.

– ty mé usušené konečky stále připomínají slámu a na slibovanou výživu moc nereagují

Osmo Berber Oil

+ obsahuje arganový olej (ano ten, co poslední dobou cpou kam můžou)

+  ty mé usušené konečky už slámu nepřipomínají a jsou měkké na dotek

+ přestože je OBO hustší než MHOT, tak se vsakuje do vlasů jako nic

+ také vlasy nezatěžuje ani po více aplikacích

+ mám pocit, že s těmi vlasy opravdu něco “dělá”

– ach jo, ta vůně! Ta vůně vlastně není špatná, jen ve srovnání s MHOT… já cítím marmeládu z lehce přezrálých švestek (na což mě upozornila Veru) s takovou tou cukrovou slaďoučkou polevou, která se dává na dorty. I ta barva je narůžovělá. Naštěstí, narozdíl od MHOT, ta vůně nic nevydrží.

Takže jaký je verdikt? Kdybych na to měla, pořídím si oba. Jenže nemá přece smysl kupovat si něco jen kvůli tomu, že to krásně, úžasně, fantasticky, božsky, báječně…ehm, voní, že ano? Zvlášť, když ten druhý olej mým vlasům tak prospívá, ale jen nevoní prostě tak  krásně, úžasně, fantasticky, božsky, báječně…ehm, ale jen švestkově. Mimochodem, kterého kreativce to s těma švestkama napadlo?

Pokud nemáte zničené nebo suché vlasy, tak vám určitě bude bohatě stačit MHOT a můžete se nabažit jeho  krásné, úžasné, fantastické, božské, báječné…ehm,tedy, vůně.

Oba oleje jsem koupila na http://www.feelunique.com/

Advertisements

17 responses »

 1. Pingback: Goodbyes « All the pretty jars

   • Zkoušela jsem kdysy jakýsi Ajurvédský vlasový olej, nevím už, odkud jsem ho vzala, ten krásně voněl. Jinak jsem měla na hlavě Kérastase a Brazil Keratin Intensive Oil Treatment. Zdá se mi, že konečky jsou i nadále suché, pokud olej použiju na zbytek vlasů, zbytečně ho zatíží. Patlala jsem i olej olivový, kokosový, ořechový a každý, který jsme měla po ruce. Mým vlasům asi tohle ošetření obecně nesedí.

 2. Mně ten Macadam vyhovuje naprosto. Asi ještě nemám z vlasů takové sušenky 😉 Berber mi voní moc a věřím, že má skvělé účinky, ale nevím, zda si chci na vlasy patlat švestkový koláč/chvilkama perlivou ovocnou limču 😀 Ale ten vzoreček asi stejně časem zkusím, díky za tip.
  Co třeba zkusit MHOT spolu s něčím dalším od značky? Mají toho v nabídce dost. (A teď koukám, že na parfums.cz už skoro všecko od nich vyprodali 😦 Měli to suverénně nejlevnější.)

  Ještě si tak říkám… když jsem si ho pořizovala, byla jsem z té vůně paf. No a v tu dobu jsme zrovna nějak řešily tvůj vkus na vůně. A mě napadlo, že zrovna tenhle olej na tebe bude asi vůní moc silný, sladký, moc orientální… Chmm. Moje odhady jsou opět totálně mimo. :-DDD

  Verunka

  • Tak zkus to mini baleni. Ja kdyz zkousela MO tak jsme taky mela pocit, ze mi masti trochu vlasy, ale nevyzivi. Anebo ten Kerastase, co na mych vlasech opravdu nic neudelal 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s