Aussie Miracle Moist Shampoo & Conditioner

Standard

If you read my blog you know that my hair is long (past shoulders), wavy, fine yet I have ton of it, rather dry and frizzy. I dye my hair every two three months which makes them smoother for a while but tends to fry my ends. My hair needs a lot of moisture and while I enjoy the benefits of silicones I prefer them not to be the main ingredient. Aussie Miracle Moist line is exactly that. Now, my beloved shampoo & conditioner is still Joico Moisture Recovery but this is very close to it and and for a fraction of the price.

They say: For hair that is dry, damaged or a bit unhappy. Miracle Moist line contains australian macadamia nut oil (among many other).

I say: the shampoo and conditioner smells very soothing, sort of nutty with a hint of creme brulee. The shampoo is quite thick but since there are no silicones it’s not as thick as most drugstore shampoos. It lathers well and my hair feels clean but not squeaky clean (I don’t like that). The best thing about this shampoo is that it does not irritate my super sensitive scalp. There is no nasty itchiness and flaky skin (no, not dandruff) after washing your hair with this one.

The conditioner is fabulous, it moisturizes my hair without any sticky or oily feeling many hours after washing. I was a bit surprised at the texture, it’s almost gel-like and of light brown color…maybe not the most appealing look but since it works… The silicones are very low here, I think they come tenth on the ingredients list. My hair is left smooth and soft and only my ends could use a bit more nutrition.

So while Joico gets five out five stars, Aussie would get 4,8 star and for its price I may stick to it for a while.

In the UK, US, Australia and NZ you (lucky) can get it in most drugstores.

What is your fave shampooo and conditioner at the moment?

 

Hezky česky:

Kdo čtete můj blog, tak víte, že mám dlouhé vlasy (pod ramena), které jsou suché, jemné (ale je jich hodně), vlnité a krepaté. Jednou za dva tři měsíce si je barvím doma, ze začátku je barvení uhladí, ale konečky jsou někdy poněkud “usmažené”. Takže potřebuji hodně hydratační šampón a kondicionér. Nevadí mi silikony ve vlasové péči, ale mám raději, když jich tam není moc, tedy když na seznamu ingrediencí nejsou hned na prvních místech. Moje nejoblíbenější péče je  řada Joico Moisture Recovery, ale Aussie je hned vedle a vzhledem k cenovému srovnání…

Aussie tuto řadu doporučuje pro suché, poškozené a prostě poněkud nespokojené vlasy. Šampón i kondicionér obsahují olej z australského makadamiového ořechu.

Oba přípravky moc příjemně, i když trochu netradičně, voní. Je to taková uklidňující vůně, nějaký ořech tam cítit je a pak něco trochu karamelového, ale není to klasická sladká vůně jak z dortu, ve vlasech dlouho nevydrží. Šampon je docela hustý, ale ne jak klasické silikonové šampóny z drogerie, silikony neobsahuje žádné. Dobře pění, ale co je na něm nejlepší je to, že nedráždí mou citlivou pokožku hlavy a nemusím se pak celé hodiny škrabat a drásat.  Vlasy jsou po něm čisté, ale nedrhnou (to nemám jako majitelka suchých vlasů ráda). 

Kondicionér je báječný, ale má trochu nezvyklou konzistenci: je spíše gelový a světle hnědý, což nemusí na první pohled…ehm…zaujmout. Ale vlasy jsou po něm hydratované, uhlazené, nezatižené, snad jen konečky by užily trochu více výživy. Obsahuje silikony, ale ty začínají až na desátém místě. Rozhodně po něm nebudete mít (jak poznamenala trefně má kamarádka) plastové vlasy jako některých drogerkových přípravcích.

Joico by ode mne dostalo pět hvězdiček z pěti, Aussie 4,8 hvězdičky a jak jsem říkala, vzhledem k ceně… a tady je drobný zádrhel. U nás se v běžné distribuci nedá koupit. Takže buď přemluvit někoho z UK nebo mrkněte na tento eshop, kde teď sice Miracle Moist není, ale jsou tam jiné věci od Aussie.

Jaký je teď Váš nej šampón a kondicionér?

Advertisements

6 responses »

  1. Pingback: Goodbyes « All the pretty jars

  2. Díky za tenhle článek. Aussie mě taky lákalo/láká, ale silikonů se bojím. Ale asi to s nimi nebude tak horké, do délky vlasů by to s ním asi šlo. A teď mě navíc zajímá i ta vůně. Jak jsi ji popsala – to mi asi nedá spát 😀
    Joico máš tady na blogu také? Tu značku vůbec neznám…
    A jinak si dovolím se opět vnutit s Matrixem (ten co mám v článku), mně totiž přijde, že funguje jako věci, co silikony obsahují – uhladí, učeše, změkčí a vážně hydratuje do dalšího mytí. Akorát, že silikon v něm není ani jeden. Takže, až dostaneš chuť na změnu, zkus zacílit na Hydrathérapie, myslím, že by ti mohl vyhovovat 😉
    Verunka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s