2012 Fails / Propadáky roku 2012 (part one)

Standard

Well, since every blogger out there is recapping the last year in beauty products I decided to join the party, just in a reverse kind of way. I am going to show you a few products that just didn’t work for me. I either didn’t like what they did but mostly they simply didn’t do anything in my opinion. So lets have a look at the first item from the sad bunch.

L’OccitaneDry Skin Hand Cream with 20% Shea Butter, 150ml / 5.2 o.z. for $28

It may be surprising to find this cult hand cream on a list of fails. You can see it in every magazine and so many celebrities swear by it – at least that’s what they say in those magazines 😉 And oddly enough I used to like it. But I guess my drier hand skin got even drier and this potion doesn’t cut the mustard anymore. Don’t get me wrong, it is still a nice enough cream thought it’s benefits lie mostly in a protective film  created on your hands rather than in its moisturizing and nourishing properties. But the trouble, at least for me, is that for that kind of money I expect an excellent product that does at the very least what it promises: “super creamy balm that penetrates quickly to protect, moisturize and nourish the hands…”. And in the moisturizing and nourishing department it simply doesn’t deliver. I use it over other moisturizer when I go out in winter and it definitely helps to lock the moisture in my skin. But apart from that…oh, yes, it smells lovely, very clean comforting scent. Am I expecting too much? Or are they charging too much for an ok product? What do you think?

photo copy 2

 

L’Occitane Krém na suché ruce s 20% Bambuckým máslem, 150ml za 580 Kč

Možná vás trochu překvapí, že tuto kultovní záležitost, o kterou nelze nezavadit v každém druhém časopise a podle kterýchžto  je tento krém oblíbený u tolika hvězd, zařazuji na list propadáků uplynulého roku. Mě to teda taky překvapuje, protože dávno tomu dávno, jsem ho měla moc ráda. Jenže teď to s mýma přesušenýma tresčíma ručkama nic nedělá. Ne že by to byl vyloženě špatný krém. Na kůži vytváří ochranný film, který se v zimě hodí. Ale co se týče hydratačních a výživných vlatsností, tak tam je to právě propadák. A problém je, že za tyhle peníze já tak nějak očekávám, že splní, co slibuje : “bohatě krémový blazám na ruce, který ochrání, vyživý a hydratuje pokožku rukou..” A on ne, on to prostě nedělá. Takže teď v zimě ho používám až poté, co jsem si ruce natřela něčím jiným a když jdu ven do zimy zimoucí, je fakt, že se mi ruce nesvrašťují a hydratace je pěkně uzamčena pod vrchní vrtsvou balzámu. Tak to by bylo asi vše…no, ještě móc pěkně voní, taková čistá mýdlová vůně. Tak já nevím, chci toho moc? Nebo chtějí oni moc peněz za produkt, který až tak skvělý není? Co myslíte vy?

 

 

Advertisements

10 responses »

  1. já se také nechala nalákat na báječné a skvělé recenze z časopisů… Ale… Přesně jak je zmíněno výše-za tolik peněz by měl mazat sám a ruce by mělý být PROSTĚ BEZCHYBNÉ! Ano, na rukách je příjemný, uleví jim, příjemná vůně a blablabla, ale pokud jsem své přesušené ruce (pracuji jako všeobecná sestra, po každém kontaktu s pacientem používám alkoholovou desinfekci, navíc na septickém oddělení, takže se v desinfekci doslova koupu) namazala večer, ráno byly zase suché.. Navíc je to opravdu přemrštěná částka-za 30ml 159 Kč. Zjistila jsem že úplně stejnou službu udělá zimní opravný balzám na ruce od Yves Rocher (také francouzská přírodní kosmetika, také bio složení, a také máslo z karité+bio arnika) za 50ml 249 Kč. Navíc do YR jsou často v časopisech různé slevové kupony (Marianne, Svět ženy,OnaDnes,…) a to se krém dá pořídit za ještě lepší cenu.. Nicméně pořád stále hledám svého krémového favorita, který bude NEJ 🙂

    • ahoj báro, díky za komentář. Na ten YR balzám se mrknu. Teď používám krém na ruce ze Sephory a je moc fajn, tak uvidím, třeba o něm napíšu na blog.

  2. Tak krém na ruce za 600 by se měl snad mazat sám a ještě dělat kůžičku jako z Photoshopu…jestli je to jen fajn dobře vonící krém, tak za ty peníze propadák…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s